Personal på Kulturskolan

Möt vår personal på Kulturskolan.

Kulturskolechef

Christine Rishaug Hellman, Kulturskolechef

Christine Rishaug Hellman
Kulturskolechef
E-post: christine.rishaug.hellman@motala.se
Telefon: 0141-22 51 71

Samordnare

Anneli Stolt, lärare på Kulturskolan

Anneli Stolt
Samordnare för Kulturskolan, Teater
E-post: anneli.stolt@motala.se
Telefon: 070-272 24 01

Sara Englund Eckerbom, lärare på Kulturskolan

Sara Englund Eckerbom
Samordnare för El Sistema, Stråk
E-post: sara.englund.eckerbom@motala.se
Telefon: 076-100 88 89

Producent

Lina Ahlsén, lärare på Kulturskolan

Lina Ahlsén 
Producent
E-post: lina.ahlsen@motala.se
Telefon: 070-390 38 69

Lärare

Bild på Fredrik, lärare på Kulturskolan

Fredrik Andersson
Stråk, El Sistema
E-post: fredrik.a.andersson@motala.se

Josefine Carlsson, danslärare på Kulturskolan

Josefine Carlsson
Dans (Tjänstledig)
E-post: josefine.carlsson@motala.se

Berk Coban, lärare på Kulturskolan

Berk Coban
Gitarr, El Sistema
E-post: berk.coban@motala.se

Per Eckerbom, lärare på Kulturskolan

Per Eckerbom
Violin
E-post: per.eckerbom@motala.se

Björn Ekström, lärare på Kulturskolan

Björn Ekström
Gitarr, fagott
E-post: bjorn.ekstrom@motala.se

Göran Friman, lärare på Kulturskolan

Göran Friman
Piano
E-post: goran.friman@motala.se

Annica Gerlecz, lärare på Kulturskolan

Annica Gerlecz
Tvärflöjt
E-post: annica.gerlecz@motala.se

Anna Gullman, lärare på Kulturskolan

Anna Gullman
Kör, El Sistema
E-post: anna.gullman@motala.se

Maria Hakegård, lärare på Kulturskolan

Maria Hakegård
Saxofon, klarinett, FU
E-post: maria.hakegard@motala.se

Helena Hennings, lärare på Kulturskolan

Helena Hennings
Rytmik, El Sistema
E-post: helena.hennings@motala.se

Albert Johansson, lärare på Kulturskolan

Albert Johansson
Slagverk, trumset
E-post: albert.johansson@motala.se

Kristina Karlsson
Brass, El Sistema, FU
E-post: kristina.karlsson@motala.se

Julia Klingvall, lärare på Kulturskolan

Julia Klingvall
Dans
E-post: julia.klingvall@motala.se

Tommy Lagg, lärare på Kulturskolan

Tommy Lagg
Brass, El Sistema
E-post: tommy.lagg@motala.se

Jonas Moberg, lärare på Kulturskolan

Jonas Moberg
Piano
E-post: jonas.moberg@motala.se

Hoang Duc Nguyen, lärare på Kulturskolan

Hoang Duc Nguyen
Stråk
E-post: hoang.nguyen@motala.se

Marcus Nilsson
Elgitarr, Gitarr
E-post: marcus.nilsson@motala.se

Anders Olsson, lärare på Kulturskolan

Anders Olsson
Bas
E-post: anders.olsson@motala.se

Christina "Fiffi" Olsson, lärare på Kulturskolan

Christina ”Fiffi” Olsson
Småbus, Kör, El Sistema
E-post: christina.olsson@motala.se

Marcus Persson, lärare på Kulturskolan

Marcus Persson
Piano
E-post: marcus.persson@motala.se

Hans-Peter Rauber, lärare på Kulturskolan

Hans-Peter Rauber
Stråk
E-post: hans-peter.rauber@motala.se

Martine Rishaug Hellman
Sång, El Sistema
E-post: martine.hellman@motala.se

Michael Roos, lärare på Kulturskolan

Michael Roos
Brass
E-post: michael.roos@motala.se

Lovisa Säfström
Stråk
E-post: lovisa.safstrom@motala.se

Julia Tegnebo
Dans
E-post: julia.tegnebo@motala.se

Claes Tilly, lärare på Kulturskolan

Claes Tilly
Brass, El Sistema
E-post: claes.tilly@motala.se

Lena Tjäder Smith, lärare på Kulturskolan

Lena Tjäder Smith
Sång
E-post: lena.tjader.smith@motala.se

Anna Vårdstedt, lärare på Kulturskolan

Anna Vårdstedt
Stråk, El Sistema
E-post: anna.vardstedt@motala.se

Benny Valdner, lärare på Kulturskolan

Benny Valdner
Saxofon, klarinett, ensemble
E-post: benny.valdner@motala.se


Karin Westberg
Sång
E-post: karin.westberg@motala.se

Övrig personal

Pia Moberg, cafévärdinna på Kulturskolan

Pia Moberg
Kafévärdinna

Kahlil, vaktmästare på Kulturskolan

Khalil Mourad
Assistent

Ann-Sofie Swärdh
Lokalvård

  • Hjälpte informationen på den här sidan dig?
  • Ja   Nej